יום שישי , 24 נובמבר 2017
Home >> כללי >> ארועים מתגלגלים…

ארועים מתגלגלים…

ארועים מתגלגלים.   מי יעצור את הארועים המתגלגלים מאז רצח הנער מוחמד אבו ח'דיר? אבו ח'דיר  נשרף למוות בידי יהודים ביולי האחרון. מאז, נוכחות מוגברת של כוחות משטרה מורגשת בירושלים המזרחית ובשכונות הסמוכות לה. אפשר היה לחשוב שזה כדי להגן על התושבים, להרגיע את הרוחות, אלא שההיפך. הכוחות מבצעים עיכובים ובדיקות  ספורדים ברחוב, פשיטות על בתים, החרמות ומעצרים, שימוש בגז ...

ארועים מתגלגלים.

 

מי יעצור את הארועים המתגלגלים מאז רצח הנער מוחמד אבו ח'דיר? אבו ח'דיר  נשרף למוות בידי יהודים

ביולי האחרון. מאז, נוכחות מוגברת של כוחות משטרה מורגשת בירושלים המזרחית ובשכונות הסמוכות לה. אפשר היה לחשוב שזה כדי להגן על התושבים, להרגיע את הרוחות, אלא שההיפך.

הכוחות מבצעים עיכובים ובדיקות  ספורדים ברחוב, פשיטות על בתים, החרמות ומעצרים, שימוש בגז מדמיע גם לעבר בתים באופן רנדומלי, שימוש בבואש.  מדיניות יד חזקה  מופעלת על התושבים הפלסטינים בעוד עבור הרוצחים היהודים, המשפט עוד לא נגמר…כך ששום פעולת ענישה לא ננקטה.

ההתנגדות בשטח ניכרת . מספר פעולות איבה בוצעו. בהם פיגועי דריסה, דקירה, ירי שגבו חייהם של ישראלים. עימותים יומיומיים עם כוחות הבטחון בשכונות ובמחנות הפליטים במיוחד באיזור המגורים מהם יצאו המפגעים.

הפגנות מחאה הופכות לאלימות במיוחד כשמנסים לדכא אותן. הן בשטחים והן בשכונות הפלסטיניות  הירושלמיות.

במקביל, קבוצות ימין עולות להר הבית, הלא הוא מסגד אל אקצה  ומעוררות גל של התנגדות חריפה אצל המוסלמים. עימותים בהר הבית, ובמיוחד, תקיפה של מתפללים בתוך המסגד וסגירת אל אקצה לכל המתפללים( ב30 באוקטובר  ) בצעד חסר תקדים אותו כינה נשיא הרשות הפלסטינית" סגירת מסגד אלאקצה היא הכרזת מלחמה לא פחות" שהוביל את הפלסטינים והעולם המוסלמי להתנגד לפעולות ישראל בתוקף ומדרדר את הסכסוך למלחמת דתות.

התגובה הישראלית כוללת ענישה קולקטיבית: הרס בתי המשפחה, גז מדמיע באופן ספורדי בשכונות בהם יש הפגנות התנגדות ו\או עימותים עם התושבים, הקמת מחסומים, סגירת שכונות ואפילו הטלת עוצר. ואם לא די בכך, בימים האחרונים הוחלט על שלילת תושבות הקבע, למי שמעודד "טרור" כך למשל נשללה תושבותו של נהג שהורשע בסיוע לביצוע הפיגוע בדולפינריום ושנגזרו עליו 10 שנות מאסר, וכך נקבע ופורסם רק הלילה, לשלול את תושבות הקבע מאלמנותיהם של בני הדודים אבו ג'מל שביצעו את הפיגוע בבית הכנסת בהר נוף ירושלים לפני 9 ימים. ישראל מפעילה סנקציות גם על החזרת גופות המפגעים שנורו למוות באירועים, והגבילה את מספר המשתתפים בלוויות מה שגרר לוויות סימבוליות והתקוממות. בשלב זה ישראל מסרבת להחזיר את גופותיהם של עודאי וראסן אבו ג'מל  מאל מוכבאר לאחר שבצעו את הפיגוע בבית הכנסת על מנת שלא תערכנה להם לוויות של כבוד. והחליטה לקבור אותם במקום לא ידוע וללא טקס, ערעורים מטעם המשפחה לא שינו את ההחלטה נכון לרגע זה.

ניכרת הסלמה ביחס לפלסטינים בירושלים, והם מדווחים יותר ויותר על תקריות רחוב בהם מכנים אותם טרוריסטים, צועקים לעברם "מוות לערבים", ובשבועות האחרונים מתרבים הדווחים על תקריות אלימות שפורצות בין יהודים לערבים בעיר. כל תאונה נחשדת פיגוע דריסה, וזה עניין דו –כיווני. גם הפלסטינים בוחנים כל תאונת דרכים בהם נפגע פלסטיני, קודם כל כפיגוע דריסה .

בישראל מסרבים לכנות את האירועים המתגלגלים אינתיפאדה , למרות שכפי שדווח כאן במסמך משטרתי פנימי השחתת רכב נכללה בקטגוריה של "אירועי אינתיפאדה "2014 (בדיוק כפי שאנו מכנים אותה, כאן כבר מספר שבועות, בצד הפלסטיני האינתיפאדה המתגלגלת זכתה לכינויים  שונים, בהתאם לאופי האירועים- מאינתפאדת האסירים, אינתיפאדת הרמאדן ועד לאינתיפאדת ירושלים).

במצב נורמלי מזרח ירושלים סובלת מ77% המוגדרים עניים, מחסור בכיתות לימוד, שרותים מוניציפליים לקויים.הפלסטינים מייחסים זאת לכוונה ליהד את ירושלים ולנקות אותה מפלסטינים, להפוך את החיים לבלתי נסבלים כדי שירצו לעזוב ואז תשלל מהם תושבותם  באופן דומה לנוהל הנפקדים ב48 . טקטיקה שתשמר את היתרון הדמוגרפי בירושלים שעומד היום על כ70% יהודים ו30% פלסטינים.

במקביל בשבוע האחרון מתקיימים מעצרים בירושלים ובגדה. הן על ידי ישראל והן על ידי מנגנוני הבטחון של הרשות שעוצרים בעיקר אנשים המזוהים עם החמאס.

התגובות הפוליטיות:

ראשי הארגונים, ברכו על פעולות ההתנגדות שכוללות הפגנות, עימותים ופיגועים. הן בחמאס, הן בגיהאד והן בחזית העממית.

ירדן שלה הריבונות על הר הבית החזירה את השגריר הירדני לעמאן.

לאחר פגישה בעמאן – קרי, עבדאללה, נתניהו. סוכם על הרגעה ואי אלימות השגריר הירדני עדיין לא שב לישראל ואלו השגריר הישראלי נקרא לשיחה בעמאן לאחר ….

ראש הממשלה בנימין נתניהו , האשים את הנשיא הפלסטיני בהסתה הגורמת להסלמה בארועים.

בעוד שראש השב"כ הפריך את הטענות האלה יורם כהן קבע בפני ועדת החוץ והביטחון כי יו"ר הרשות "לא מעודד אלימות", אלא מאמין שהסיבה לגל הפיגועים היא בין היתר רצח הנער אבו חדיר, ועליית ח"כים להר הבית. "אבו מאזן לא מעוניין בטרור ולא מוביל לטרור. הוא גם לא עושה זאת מתחת לשולחן"".

 

במקביל אבו מאזן, מתכנן פניה למועצת הבטחון עם נייר עמדה לסיום הכיבוש ורק בימים האחרונים הודיע כי הרשות מסכימה לפלסטין בגודל 22% מגודלה המקורי, ולפתרון שתי המדינות  לפי גבולות 67.

גם הלילה העימותים נמשכים כסדרם, גל מעצרים בגדה ובירושלים….

 

 

 

 

 

 

נתונים: דיווחים מתגלגלים אצלנו , דיווחים פלסטינים, סטטיסטיקות קואליציית ירושלים.

 

 

תגובות

תגובות

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


9 − שמונה =

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com